Transport osób do Niemiec- Podróż Busem czy pociągiem?

Berlin to stolica Niemiec – o tym doskonale wie każdy z nas. To także jest miejsce coraz częstszych naszych podróży – zarówno turystycznych, jak i biznesowych, czy też naukowych. Jak dostać się do Berlina? Jaki transport jest najbardziej wygodny? Ten artykuł odpowie na wszystkie powyższe pytania.

Rodzaj transportu:

Przede wszystkim musimy wybrać rodzaj transportu do Berlina. Standardowo wybrać możemy samolot, pociąg albo busy do Berlina. Zacznijmy od pociągu – z praktycznie każdego większego miasta w Polsce, a już na pewno z Poznania, Szczecina i Warszawy, odchodzi regularnie pociąg do Berlina. Jest to jednakże rozwiązanie dość kosztowne. Pod względem samolotu mamy także wiele opcji – ponownie z każdego większego miasta posiadającego własne lotnisko odchodzić będzie samolot do lotnisko Berlin Tegel albo Berlin Schonefeld. Istnieje także możliwość podróży autokarem.

Transport na lotniska w Berlinie:

Jak wygląda transport osób na lotniska Berlin Tegel i Berlin Schonefeld czy przewóz Berlin Bahnhof? Tu należy podkreślić, że ze znalezieniem busa, który zawiezie nas na dworzec ZOO czy na Alexanderplatz w centrum nie będziemy mieć żadnego problemu. Autobusy odjeżdżają nawet kilkadziesiąt razy dzienne i są skorelowane z przylotem samolotów. Co więcej – znajdziemy także busy kursujące na trasie Gorzów Berlin Schonefeld, czy Szczecin Berlin Tegel itd.

Busem z Polski, czyli przewozy osób do Berlina:

Warto jeszcze rozważyć opcję, jaką stanowią przewozy busem. Dlaczego? Przede wszystkim jest to zdecydowanie najtańszy środek transportu. Ponadto duża ilość połączeń i ich wygoda sprawiają, że do stolicy Niemiec jesteśmy w stanie dotrzeć naprawdę dość szybko. Jak to zrobić? Przede wszystkim z większości większych miast Polski znajdziemy ciekawe połączenia autokarowe do Berlina.