Transport do miasta stołecznego Republiki Federalnej Niemiec

Republika Federalna Niemiec jest absolutnie najważniejszym polskim partnerem handlowym od lat, a zwłaszcza od momentu wstąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej. Członkostwo w UE oraz Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej, jak również ratyfikacja układu z Schengen, traktatu z Maastricht i traktatu Lizbońskiego, które wspólnie gwarantują wolny przepływ towarów, usług, kapitału i osób sprawiły, iż obecnie podróże do Europy Zachodniej stały się czymś normalnym, wręcz codziennym (w przeciwieństwie chociażby do okresu PRLu). Transport osób – studentów, pracowników sezonowych, turystów, naukowców, biznesmenów, czy polityków do niemieckiego miasta stołecznego – Berlina – to usługa ciesząca się ogromnym i wciąż rosnącym zainteresowaniem na rynku. A to ze względu na niesamowite wprost walory turystyczne, naukowe, ekonomiczne i biznesowe tego niesamowitego, ogromnego i przepięknego miasta gdzie dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie.

Częstym wyborem podróżników jest transport lotniczy, ze względu na jego wygodę i szybkość. Warto jednak pamiętać, iż mamy również wiele innych przedsiębiorstw mających w swojej ofercie przewóz osób do Berlina. Osoby posiadające mniejsze środki finansowe mogą wybrać chociażby transport busem. I nie mówimy tu o usłudze jaką jest transport na lotnisko Okęcie, ale o bezpośrednim przewozie. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniej bazy wypadowej i odpowiedniego przewoźnika, który w swoim zestawieniu świadczonych usług posiada transport osób.

Dobrymi bazami wypadowymi do stolicy Republiki Federalnej Niemiec, zwłaszcza dla turystów, są Szczecin Goleniów oraz transport Barlinek. Tamtejsi przewoźnicy oferują nie tylko bezpośrednie transfery na lotniska w Polsce, ale również transfery na lotniska w Niemczech, które, ze względu na ich świetne skomunikowanie z Europą i praktycznie całym światem – Ameryką Północną, Ameryką Południową, Afryką, Azją i Australią – cieszą się ogromną popularnością. Co więcej, lotnisko to dobry wybór do dostania się do innych części Niemiec, a nawet do innych części Berlina. I nie chodzi tu jedynie o niemieckie krajowe połączenia lotnicze, ale również o inne formy przewozu – busy, autobusy, taksówki, kolej międzymiastową, kolej aglomeracyjną, tramwaje, czy absolutnie wspaniałe metro.

Naturalnie lotniska nie są jedynym przystankiem docelowym dla przedsiębiorców zajmujących się transportem osób. Dowodem na to jest chociażby przewóz Berlin Bahnhof – dworzec świetnie skomunikowany z pozostałymi częściami miasta stołecznego i Niemieckiej Republiki Federalnej w ogóle.

Nie rezygnujmy z transportu busem. Dziś bus to przede wszystkim wygoda, komfort, szybka podróż, bezpieczeństwo, a nade wszystko niska cena. Wszystkie te cechy gwarantują zadowolenie nawet najbardziej wybrednego klienta. Najważniejszy jest jednak fakt, że do celu można zawsze dotrzeć na czas.