Samolotem, busem czy własnym samochodem. Czym najlepiej wyjechać za granicę?

on

Jak się dostać do stolicy Niemiec, czyli przewozy osób do Berlina

W jaki sposób możemy dojechać do Berlina? Sposobów jest tu naprawdę wiele. Oczywiście standardowo jest to samolot, pociąg albo bus. W niektórych przypadkach warto także rozważyć wymieszanie tych sposobów. Warto także podkreślić, że jeśli będziemy wypatrywać okazji, poświęcimy nieco czasu na wymyślenie trasy albo zabukujemy bilety wcześnie to naprawdę możemy złapać bardzo ekonomiczne okazje.

Samolotem do Berlina

Pierwsza opcja to podróż samolotem. Zdecydowanie dla większości osób będzie to najszybszy środek transportu. Z każdego większego lotniska w Polsce odlatuje dziennie kilka samolotów do lotniska Berlin Tegel albo Berlin Schonefeld. Jak zaś wygląda transport na lotniska i z powrotem? Tu nie musimy się o nic obawiać, transport jest bowiem naprawdę na wysokim poziomie. Z każdego lotniska odchodzi na dobę kilkanaście a czasem nawet ponad dwadzieścia busów w kierunku dworca Zoo czy Alexanderplatz.

Pociągiem do Berlina

Warto także rozważyć podróż do Berlina pociągiem. Jest to niewątpliwe wygodny środek transportu, jednak w zasadzie może okazać się droższy niż samolot. Przewóz Berlin Bahnhof czyli na główny dworzec kolejowy w Berlinie odbywa się praktycznie z każdego większego miasta Polski, z czym z Poznania, Szczecina i Warszawy regularnie odchodzą pociągi bezpośrednie.

Busem do Berlina

Do stolicy Niemiec dotrzemy także autokarem. To najczęściej jest najtańsza opcja. Skąd możemy dotrzeć? Busy do Berlina odchodzą praktycznie z każdego większego miasta w Polsce. Wystarczy jedynie patrzeć uważnie na przewóz osób, złapać ciekawą okazję i gotowe – w ten sposób możemy naprawdę bardzo szybko dojechać do stolicy Niemiec. To jednak nie wszystko.

Warto bowiem rozważyć możliwość, jaką dają przewozy busem Gorzów Berlin. Jak każdy z nas zapewne świetnie się orientuje Gorzów położony jest już bardzo blisko granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami. Przewozy Gorzów Berlin odbywają się nawet kilkanaście razy dziennie. Ciekawą opcją jest zatem dojechanie innym środkiem transportu np. pociągiem do Gorzowa i stamtąd do Berlina. Taka możliwość będzie na pewno korzystna dla wszystkich osób, które posiadają przeróżne zniżki na pociąg np. dla studentów, emerytów czy rencistów. Dokąd zaś odjeżdżają busy z Gorzowa? Najczęściej są to kierunki na lotniska i do centrum, czyli Gorzów – Schonefeld/Tegel/Alexanderplatz/ dworzec Zoo.

Który zatem transport do Berlina jest najlepszy? Tu trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy bowiem ma swoje plusy i minusy, dlatego też każdy z nas chcąc jechać do Berlina musi zdecydować, co jest dla niego najlepsze.