O czym warto pamiętać podróżując samolotem?

O czym warto pamiętać podróżując samolotem?

Jak wszyscy wiemy, mimo odstraszających niektórych klientów kosztów, podróże samolotem należą do najszybszych i najwygodniejszych środków transportu – czy to wyjazd biznesowy, czy prywatna wycieczka na wakacje – w obu wypadkach czas podróży zamyka się w ciągu kilku godzin. Spowodowane jest to brakiem „korków” i przeszkód w przestrzeni powietrznej, co pozwala samolotom na rozwinięcie nieosiągalnych dla transportu lądowego szybkości. Podróż lotnicza jest więc najlepszym możliwym rozwiązaniem, gdy cenimy sobie czas oraz wygodę, lub gdy podróż po prostu jest pilna. Jak więc należy się przygotować do takiej podróży? Kluczową rolę mają w tym temacie rzecz jasna przewozy busem dzięki którym szybko dostaniemy się na lotnisko i równie szybko z nich wrócimy. Takie usługi to tak zwane transfery na lotnisko oferowane przez różne firmy transportowe np. SmartTransfer oferującej np. transport na lotnisko Okęcie w Warszawie.

O czym pamiętać przed podróżą?

Przede wszystkim, jak już wspominaliśmy wyżej, warto zorganizować dla siebie transport na lotnisko. W tym celu warto przejrzeć oferty widniejące w internecie: wystarczy wpisać „transfery na lotnisko” o dodatkowo nazwę naszego lotniska np. transport na lotnisko i nazwę naszego lotniska np. Warszawa Okęcie, Wrocław Strachowice, Szczecin Goleniów czy np. po prostu Łódź Reymonta. Wchodząc na stronę przewoźnika możemy w sposób szybki i łatwy sprawdzić cennik i kontakt z nim.
Gdy już mamy załatwionego busa, powinniśmy zacząć przygotowywać się do podróży – pakowanie walizek może okazać się dla niektórych wyzwaniem. Należy zwrócić uwagę na to, co chowamy do bagaży – wymagania na odprawach i kontrolach są dość restrykcyjne. Zakazane jest przewożenie przedmiotów łatwopalnych i pirotechnicznych jak np. rozpałka do grilla czy petardy, ale też i rzeczy ostrych, czyli potencjalnie niebezpiecznych jak nożyczki czy noże. Mocnym obostrzeniom podlega też przewożenie płynów – w bagażu podręcznym nie można przewieźć więcej niż jeden litr płynu, a leki płynne są dozwolone tylko w ilości wymaganej w czasie podróży.
Oczywiście pakując się należy spojrzeć w przepisy panujące w kraju, do którego się udajemy – mogą tam widnieć inne wymagania, za których złamanie możemy dużo zapłacić. Trzeba też pamiętać, aby wyłączyć sieć w telefonie na czas podróży.
Podsumowując, przede wszystkim musimy zadbać, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z zawartością naszego bagażu, ale też dobrze jest zadbać o komfort naszej podróży – czyli między innymi zapewnić sobie transport z i na lotnisko.